Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Комментарии

Форма входа

Календарь

<< < Апрель 2020 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

09 Апрель 2020

Онлайн-проєкт "Бібліотека читає дітям"

09 04 20 princessa   

   Шановні діти, матусі і татусі, бабусі та дідусі! Під час карантину ЦМПБ продовжує працювати дистанційно. 2 квітня в рамках Міжнародного дня дитячої книги, у бібліотеці стартував онлайн-проєкт "Бібліотека читає дітям". До дня народження данського письменника Ганса Крістіана А́ндерсена пропонуємо голосні онлайн-читання відомої казки "Принцеса на горошині". Казку читає Карина Фіалка (бібліотекарка ЦМПБ), Денис Щевелев (програміст ЦМПБ). Приємного слухання та читання. https://www.youtube.com/watch?v=VFMf6OPo2TI. Читаймо разом з бібліотекою!

10 04 20 karina

https://www.youtube.com/watch?v=quGuTP30iIM 

Читать далее

"Музейні історії". Магія скляних прес-пап'є

09 04 20 Прес папье

"Музейні історії"
Магія скляних прес-пап'є

   Головний герой роману Джорджа Оруелла «1984» Уінстон Сміт, купивши цей предмет у антикварній лавці, назвав його «шматочком історії, який забули змінити» і «листом з минулого століття, який нікому прочитати».
Скляні кулі прес-пап’є почали виготовляти в середині ХІХ у Венеції, але головними на ринку стали відомі французькі виробники Баккара, Сент-Луї і Кліші.
   У міському краєзнавчому музеї зберігаються скляні кулі прес-папье і скляні кулі-чорнильниці, які наприкінці ХІХ – поч. ХХ ст. були виготовлені майстрами-склодувами пляшкового заводу. Промислове виробництво предметів зі скла у Костянтинівці розпочали бельгійські підприємці. Виготовляли різноманітні пляшки та листове скло. Кваліфікованих майстрів запрошували з Бельгії. Імовірно, майстер-іноземець, що володів технологією виготовлення декоративних куль прес-пап’є і передав досвід місцевим склодувам.
   Зараз у вік комп’ютерних технологій скляні шари прес-пап’є являються одним з найцікавіших ретро-елементів оформлення письмового столу, справжнім витвором мистецтва. Щось таємниче приховується за товщею прозорого скла, погляд сягає глибини кулі і занурюється в казковий різнокольоровий світ.

Читать далее

Музейні історії: Гасова лампа як витвір мистецтва

09 04 20 Гасова лампа як витвір мистецтва

Музейні історії: Гасова лампа як витвір мистецтва

   Гасова лампа як витвір мистецтва В Костянтинівському краєзнавчому музеї зібрана колекція виробів міських заводів скляної промисловості, серед якої зберігається витвір мистецтва І пол. ХХ ст. з прозаїчною назвою Лампа гасова настільна 10-лінійна, виготовлена на московському заводі «Металламп», СРСР.
   Лампа, вигином свого тулова, повністю зробленого із прозорого зеленого скла, нагадує античну вазу на високій ніжці, прикрашену рельєфними хвилястими лініями з поєднанням рослинного та геометричного орнаментів.
   Такі лампи були не тільки корисними в побуті, але й прикрашали інтер’єр помешкань заможних костянтинівців.

Читать далее

"Музейні історії" Пляшкове царство

09 04 20 Пляшкове царство

"Музейні історії"
Пляшкове царство

   У Костянтинівському міському краєзнавчому музеї зберігаються пляшки, балони, чверті, виготовлені на місцевому заводі більш 120 років тому.
   Наприкінці ХІХ ст. Бельгійське акціонерне товариство «Донецькі скляні заводи в Сантуринівці» отримало дозвіл на будівництво заводів вздовж річки Кривий Торець на землі придбаній у місцевого землевласника Пантелеймона Номікосова.
   У 1895-1896 рр. бельгійськими підприємцями були збудовані скляний, пляшковий і хімічні заводи.
   На пляшковому заводі у 1909-1913 роках об’єм виробництва складав близько 50 мільйонів пляшок. Виготовляли пляшки шампанські, пивні, сельтерські, горілчані, боржомні в чотирьох кольорах: зелені, темно-зелені, коричневі, прозорі. Також було освоєно виробництво аптечного посуду, банок під варення, балонів.
   В експозиції можна побачити вироби майстрів-склодувів, що вражають своєю формою, різнобарвністю, широким асортиментом.

Читать далее

Город мой, я тебя прошу: Будь во все времена счастливым!...

09 04 20 shtanko

«Город мой, я тебя прошу: Будь во все времена счастливым!...»
ШТАНЬКО НАДІЯ
«Від Олексія Фарбера до Сергія Жадана. Про Костянтинівку в поезії»
Створимо разом сторічну, поетичну історію міста!!!

#Краєзнавчий літературний флешмоб до 150-річчя міста Костянтинівка

Шановні користувачі!

    Довідково-інформаційний сектор Костянтинівської центральної міської публічної бібліотеки розпочинає збір текстів віршів про наше місто Костянтинівку. Ми запускаємо краєзнавчо-літературний флешмоб у соціальних мережах і маємо надію, що ви, наші читачі, допоможете нам і підтримаєте наш флешмоб: «Від Олексія Фарбера до Сергія Жадана. Про Костянтинівку в поезії». Надсилайте нам свої вірші, або матеріал про людей, які присвятили поетичні рядки нашому місту та їхні твори.
Створимо разом сторічну, поетичну історію міста!!!
Довідково-інформаційний сектор бібліотеки завжди з Вами!!!
Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.">

Читать далее




"Блог Libraryart - территория творчества" Copyright © 2018
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.