Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Комментарии

Syndication

feed-image My Blog

Форма входа

Календарь

<< < Март 2024 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Краеведение

Зимові читання

17 12 ричи 1Вже незабаром костянтинівські дахи вкриються снігом і виглядатимуть казково. А для тих, хто хоче зануритись у відчуття зими ще дужче, пропонуємо зимове читання книг, що створять необхідну атмосферу. Тієї ж думки і наш постійний читач Річі. Напередодні зимових свят запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки.

Ходить осінь нашим містом

24 10 1 2022

   Настала золота пора в нашому місті. Здавалося, ще тиждень тому стояла ясна і сонячна погода, як раптом все швидко змінилося. 

Подробнее: Ходить осінь нашим містом

Флешмоб «Донеччина як артефакт»

90 риччя.pptx

   Флешмоб «Донеччина як артефакт», який проводиться з 1 до 10 липня в рамках відзначення 90-річчя заснування Донецької області, набирає обертів, адже Донеччина, дійсно унікальна та неповторна своїми дивами! Про наступне, геологічне – Крейдову скелю в Білокузьминовці нам повідає Костянтинівська Центральна Міська Публічна Бібліотека з побажаннями миру рідній землі, процвітання і якнайшвидшої ПЕРЕМОГИ!

https://www.facebook.com/oblbib.dn.ukr.net/videos/724578628875520 

ПОДЗЕМНОЕ ЦАРСТВО НА ДОНБАССЕ

27 01 22 sol

Проект "Восточный Вариант" предлагает посетить соляные шахты Соледара.

Подробнее: ПОДЗЕМНОЕ ЦАРСТВО НА ДОНБАССЕ

Календар 2022 "Відчуй Донеччину на смак"

0203

Пропонуємо відвідувачам блогу електронну версію календаря на 2022 рік "Відчуй Донеччину на смак"

Абетковий перелік «Видатні постаті Донеччини»

1 01 820x360

До ювілейної дати, 90-річчя утворення Донецької області, Донецька обласна бібліотека для дітей підготувала абетковий перелік «Видатні постаті Донеччини», до якого увійшли імена відомих особистостей, що народилися, або певний час проживали в Донецькій області. Це вони своїм життям, діяльністю та досягненнями прославили не лише Донеччину, а й усю Україну, зробили чимало для економічного, наукового та культурного розвитку нашого краю за дев’яносто років.

Музейні історії: від Костянтинівки - Берліну

248949640 1064196711010883 7395184980321539961 n

   1237 рік вважається офіційною датою заснування Берліна - столиці Німеччини. Згідно з народно-етимологічною версією назва міста пішла від німецького слова «Bar» - «ведмідь». Щонайменше з 1280 року ведмідь є символом Берліна.

Подробнее: Музейні історії: від Костянтинівки - Берліну

Осіння симфонія троянд у Костянтинівці

20 10 2021 1

Квіти, квіти… Ви умієте душу зігріти, бо й самі ви – душа землі!

Вересневі троянди у Костянтинівці – це щось неймовірне. Червоні, білі та рожеві троянди, умиті росою, палають вони неземною красою. У різних куточках нашого міста можна зустріти троянди. Завжди дуже радієш, коли бачиш королеву квітів…

Подробнее: Осіння симфонія троянд у Костянтинівці

Культурно-мистецька панорама «Тридцять культурних надбань Донеччини»

Donetska work RGB 820x360

   Проголошення акту незалежності України 24 серпня 1991 року відкрило нову сторінку історії щодо становлення держави Україна. Незалежність є найціннішим скарбом, найвищим досягненням і найвагомішим надбанням, здобутим поколіннями українців.
   За 30-літню історію незалежності України Донецька область стала визначним центром культурного і суспільно-політичного життя країни. Повага до історичного, культурного та духовного надбання краю – це розуміння того, що наша історія, наші традиції живуть століттями, вони стверджують нетлінність і зв’язок поколінь. Наскільки різними, але при тому цікавими й вагомими, є наші здобутки у науці, культурі, мистецтві – можна дізнатися з культурно-мистецької панорами «Тридцять культурних надбань Донеччини», яка була підготовлена фахівцями Донецької обласної бібліотеки для дітей.
    Знайомимось з Донеччиною разом, адже нам є чим пишатися!

https://kultura.dn.gov.ua/storage/app/sites/23/PDFs/30%20%20kulturnikh%20nadban.pdf

 

Квіткова Костянтинівка

   IMG 20210617 084440

   Впевнено можна сказати, хто бачив розарій – куточок краси живої природи, той потрапляв у справжню, квіткову казку. Як ви вважаєте, шановні відвідувачі блогу, наше промислове місто – сіре та нецікаве?  Спробуємо переконати вас у протилежному! У нашому місті є дивні куточки природи. Прекрасні квіти троянд можна побачити у багатьох куточках міста.

Подробнее: Квіткова Костянтинівка

Музейні історії: Еволюція «-фонів» - Патефон

03 02 21 Патефон

   У 1907 році службовець французької фірми «Пате» Гільйом Кеммлер спростив дизайн грамофону: величезний рупор вбудував в середину корпусу і зробив новий апарат малогабаритним і переносним: він був скомпонований у вигляді чемоданчика, переносився у застебнутому виді за спеціальну ручку. Назва «патефон» більш була поширена в Радянському Союзі і об’єднувала два слова: «пате» назва фірми - виробника, «фон» в перекладі означає «звук». В інших країнах патефон називали по-різному – графофон, фонограф, віктрола, «гово́ряча машина». З появою патефонів замість сталевих голок, розрахованих на програвання однієї платівки, стали використовувати сапфірові голки, розраховані на багато численне використання.
   Легкий м’який шерех і трепетне шипіння платівок не заважало, а навпаки створювало особливу теплу атмосферу для слухачів. Трішечки чаклунства над музичним апаратом за допомогою поворотів ручки патефону, і ось вже ллються звуки музики і голоси улюблених співаків.
   На початку ХХ ст. в світі щорічно випускалось 3 тис. найменувань грамплатівок загальним тиражем більш 4 млн. Але вже з середини 50-х років патефон став витіснятися електрофоном.

Джерело

Документальний фільм "Поїзд "Київ-Війна"

30 12 поезд

"ПОЇЗД "КИЇВ-ВІЙНА"  можна подивитися онлайн

   Лише 12,5 годин розділяють мирний Київ та Костянтинівку — невелике промислове місто на сході країни, за яким починається лінія фронту. Цей час у поїзді пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами та переконаннями. Вони спілкуються, сперечаються, навіть сваряться, але говорять і їдуть в одному напрямку. І всі вони прагнуть дістатися миру.

Детальніше: https://train-kyiv-war.org/ 

Музичні міні-сувеніри

08 12 20 3

Музейні історії: Музичні міні-сувеніри

   Колекція краєзнавчого музею поповнилась цікавими експонатами – міні-платівками.
   Маленькі платівки діаметром 10 см з чорного вінілу, значно менші сучасного компакт-диску, з однією робочою стороною де записана одна пісня. Кожна платівка міститься в паперову кольорову обкладинку-конверт з зображенням персонажів казок, жанрових сценок з розписом під хохлому, квітів та написами «8 Марта», «С Новым годом!», «Поздравляю!».
  Перші міні-платівки з’явилися вкінці 60-х років і 4 одразу набули популярності серед любителів естрадних пісень. «Музичні сувеніри» призначались для вітання зі святом. Виробляли їх студії звукозапису Всеросійського Театрального Товариства.
    У 70-80-х роках масово продавалися у кіосках Союздруку і коштували 15 копійок.

08 12 20 4

3D-тур Донецьким обласним краєзнавчим музеєм

1606917534 dokm kramatorsk

   Відвідати Донецький обласний краєзнавчий музей тепер можна віртуально.

Подробнее: 3D-тур Донецьким обласним краєзнавчим музеєм

Поздравляем автора с изданием книги о Константиновке!

   119731974 602338683738884 7526817229808994731 n

    Долгожданное событие для города Константиновки! Вышла в свет книга об истории стекольного производства нашего города: А. Новосельський "Скло Донеччини: iсторiя скляноi промисловостi Костянтинiвки". Стекольное производство - исторически одно из ведущих, на протяжении фактически 125 лет. Местные заводы - стекольный, бутылочный или стеклоизделий, зеркальный или "Автостекло", а также цех ёлочных украшений - изготовляли широкий ассортимент продукции. Масса увлекательной информации, изображений.
       За то, что эта книга увидела свет, стоит поблагодарить руководство компании "Гласкомерц" в лице Дмитрия Александровича Штагера! 

Подробнее: Поздравляем автора с изданием книги о Константиновке!

Подкатегории

  • История Константиновки
  • Экономическое краеведение
  • Константиновка современная
  • Библиотечные уроки
  • Konstantinovka in the World
  • Краеведческие новости
  • Краеведческая кулинария

    Дорогие друзья!
     
         Начиная с 2014 года, мы предлагаем вам ознакомиться с новой созданной нами подборкой рецептов донбасской кухни - разделом под названием "Краеведческая кулинария". Да-да, и кулинария тоже вполне может быть краеведческой, а значит - уникальной, неповторимой, своеобразной!  



         Кстати, не зря ведь в последнее время в мире очень бурными темпами развивается и стремительно входит в моду так называемый "гастрономический туризм", когда турист специально приезжает в другую страну, чтобы отведать ее национальные блюда, ведь наша пища - тоже часть народной культуры, притом - одна из самых ярких и запоминающихся!  
         Кстати, знаете ли вы, что довольно успешно принимает участие в развитии "гастрономического туризма" наш родной Донбасс?
         Вот мы и попытались для начала разыскать в Интернете некоторые из кулинарных рецептов, в названии которых есть слова "по-донецки" или "по-донбасски".  (Кстати, приглашаем вас подключиться к благородному и полезному делу составления коллекции "фирменных" донбасских блюд, а возможно, и практического их приготовления, и даже - внимание, историки-краеведы! - серьезного анализа донецкой кухни с научной, так сказать, точки зрения! Согласны?)    

         А еще, было бы интересно узнать, существуют ли на свете блюда "по-константиновски"? Или в нашем городе до сих пор идет "игра в одни ворота" - то есть, только  константиновцы знакомятся с европейской и прочими кухнями мира, а вот о наших кулинарных достижениях никто и не подозревает?  
         Итак... В добрый путь по вкусным и полезным рецептам донбасской кухни!

  • Литературно-краеведческий клуб
  • Фотопрогулки по Константиновке

       В этом разделе размещаются фотоотчёты о прогулках по красивым местам нашего города Константиновки.


       Просим Вас присылать фотографии красивых, необычных мест Константиновки и Константиновского района на наш адрес электронной почты Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

       В том числе в этом разделе мы будем размещать фото самых красивых, ухоженных дворов и домов Константиновки.

  • СЕЛО И ВРЕМЯ

    Штанько 

     

    «Щоб не сказали про нас грядущі: «Іх на Землі не було!»
    Василь Симоненко

     

    СЕЛО И ВРЕМЯ

     

    Историко–литературный очерк

     

    г. Константиновка – 2012 год

     




"Блог Libraryart - территория творчества" Copyright © 2018
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.