Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Комментарии

Syndication

feed-image My Blog

Форма входа

Календарь

<< < Ноябрь 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Вишита історія України Людмили Огнєвої «З нами Бог і Україна»

 IMG 6807

  В останній час українська вишиванка стала світовим брендом і елементи українських орнаментів імениті дизайнери моди використовують у своїх колекціях. 81-річна Людмила Огнєва, переселенка з Донецька, яка живе в Києві, реалізовує свою оригінальну ідею. Вона в унікальний спосіб пропагує як українську вишиванку, так і відомих українців, починаючи від княжих часів і до сьогодення. З 26 жовтня по 26 листопада  2017 року Людмила Огнєва представляє у Костянтинівському міському краєзнавчому музеї вишиту історію України «З нами Бог і Україна». Ця  пересувна експозиція ще від 2015 року мандрує Україною: Київ , Івано-Франківськ, Чернігів, Львів, Бахмут, Краматорськ. І ось тепер  настала черга Костянтинівки.

  Людмила Огнєва народилася на Вінниччині, але вже понад 50 років жила на Донеччині. Вишивкою захоплювалась із дитинства, коли бачила, як мама вишиває. На Донбасі її родина опинилась у 1944 році, переїхавши з Вінниччини. За освітою – радіофізик, працювала інженером, програмістом, викладачем. І впродовж багатьох років невтомно досліджує і відтворює українську вишивку. Член Національної спілки журналістів України та Національної спілки народних майстрів України. У 1998–2017 роках очолювала Донецький відділ Союзу українок. У різний час була натхненницею та організатором кількох клубів народної творчості в Донецьку. Є автором більше ніж 45 видань про несправедливо замовчуваних героїв українського минулого.

IMG 6794

IMG 6796

  На виставці вишивок представлено твори різних періодів. Зокрема, тут є унікальні роботи, пов'язані з українцями, чиї справи визначали й сьогодні вирішують долю України (князі Аскольд, Володимир, Ярослав Мудрий, Ольга, Данило Галицький; доба Козаччини, відтворення вишиваних сорочок політичних в’язнів, зокрема шістдесятників, Івана Франка, Тараса Шевченка, Марка Вовчка та ін., новітніх героїв нашого часу – Небесної сотні, кіборгів, воїнів АТО), відтворені вишивки видатних людей, наприклад, рушник, який вишивала Леся Українка, рушники різних регіонів України.

IMG 6788

IMG 6786

 На виставці «Культурний простір Донеччини. Людмила Огнєва: українське вишиття – з нами Бог і Україна» експонується лише частина вишиваних робіт Людмили Огнєвої – те, що її друзям вдалося врятувати й вивезти з окупованої території. Поруч із фотографіями розповідь про людей, які відіграли велику роль в історії України. Людмила Огнєва досліджувала і шукала інформацію у піснях, поезії, образотворчому мистецтві, музеях, архівах, де згадується конкретна особа і пов’язана з нею вишивана річ. Мисткиня відтворила орнамент XVII століття, присвячений Богдану Хмельницькому. Сама робила схеми вишивки, підбирала кольори і вишивала. Є «довбушевий», «полуботківський», «мазепівський» орнаменти.

IMG 6793

IMG 6795

 Орнамент, присвячений українському дисидентові, політв’язню Данилові Шумуку, Людмила Огнєва відшила з рамки, в якій був портрет діяча. У сорочці для гетьмана Павла Полуботка Людмила Огнєва використала візерунок, що впливає на загоєння ран, у орнаменті, присвяченому провіднику ОУН Євгенові Коновальцю, є дуб як символ мужності.
  На виставку Людмила Огнєва привезла і кілька народних рушників, які сама вишила. Мисткиня вважає, що орнамент допомагає зрозуміти і дізнатись про буття українців у минулому. А ще взір, на її думку, несе у собі генетичний код, енергетику, впливає на підсвідомість людини, як кожне мистецтво.

IMG 6780

IMG 6784

  Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку «Культурний простір Донеччини. Людмила Огнева: українське вишиття – «З нами Бог і Україна», присвячену 100-річчю підняття українського Державного Прапора над Донеччиною.

 Організатори: Костянтинівський міський краєзнавчий музей, ВГО «Товариство ім. О.Тихого», «Українське реєстрове козацтво», Донецький відділ Союзу українок.
  Інформаційна підтримка – газети «Провінція», «Україна козацька»

 Фото виставки

Комментарии   

 
0 #1 Ирина 07.11.2017 16:00
Для мастерицы эти работы - не хобби, а смысл жизни. Это бесценные экспонаты. Настоящая вышитая история украинского народа. Нет слов, одни эмоции восхищения!
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить




"Блог Libraryart - территория творчества" Copyright © 2018
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.